21 Ian 2014

Intrebari si raspunsuri »

Am dat cateilor pastila de deparazitare, dupa or inceput sa vomite, ce pot avea?

Am dat cateilor pastila de deparazitare dupa or inceput sa vomite ce pot avea ? sunt de 6 saptamani .. indrumatima va rog

 

acum sapte zile am dat pastila de deparzitare cateilor si astazi l-eam dat iar si or inceput sa vomite au cva … sau din cauza viermisorilor /..



2 raspunsuri

Buna.
Puiutii au facut un efect advers de la deparazitare. Nu este chiar o problema mare, mergeti cu ei la veterinar sa-i vada. Daca voma persista luati carbune inactiv de la farmacie.
Aceasta reactie apare, in general, daca au avut paraziti in corp, chiar microscopici – oua. Bafta.

stai linistita. nu se intampla nimik. acorda-le apa proaspata si ai grija la ce dozaj de deparazitant le-ai dat in functie de numarul de kilograme. eu iti recomand pe viitor caniverm . nu are efecte adverse. si pt catei si pt pisicute. costa 2 lei o tableta pt 15 kg.nu e nevoie de rapel adik sa repeti doza dupa 7 zile. voma nu reprezinta faptul ca a avut viermi este o reactie la deparazitant. viermii ii poti observa doar in scaunul cainelui daca i-a eliminat sau la analizele de laborator. . pa pa

Esti ecologist, eco-friendly sau fan Captain Planet? Atunci urmareste recomandarile EcoMagazin pe Facebook sau aboneaza-te la newsletter. EcoMagazin.ro promoveaza activ practicile ecologice si campaniile societatii civile inca din 2007.