Completează formularul 230 în favoarea Asociației 100% pentru mediu și transformă 3,5% din impozitul tău într-un ajutor concret pentru cauza în care crezi!
Iată câteva dintre proiectele noastre:
primaimpadurire.ro – un proiect de informare a potențialilor aplicanți la fondurile PNRR pentru împăduriri
puietiforestieri.ro – centralizează și inventariază ofertele pepinierelor silvice
primalivada.ro – campanie pentru instituirea unei scheme de ajutor de stat, „Prima livadă”
agriculturaecologica.ro – registrul producătorilor agricoli înregistrați în agricultura ecologică
produsecologic.ro – produse ecologice direct de la producători certificați
procesatori.ro – conectează fermierii cu procesatorii de legume și fructe, având ca obiectiv reducerea risipei alimentare.
colectaredeseuri.ro – informare și conectare a actorilor implicați în colectarea sepaarată a deșeurior
scoaladepuieti.ro – povestea înființării unei livezi plecând de la semințe, încurajând biodiversitatea și documentând fiecare pas
adoptiicaini.ro – platformă de adopție online a câinilor fără stăpân
adoptiipisici.ro – platformă de adopție online a pisicilor fără stăpân
pompiervoluntar.ro – pentru stingerea incendiilor de vegetație
sunati la pompieri, daca nu va ajuta spargeti usa, chemati politia si spuneti ca asa ati gasit-o ;)
Sunati la politie si la protectia animalelor.
STAPANII ASTIA CE FEL DE DUMNEZEU AU?
PUTEAU SA-L INCREDINTEZE UNOR RUDE PRIETENI…BIETUL CAINE…AR MERITA SA LE FACETI CE SPUNE VLAD CU TOATE CA NU E LEGAL.
este important sa reusiti sa intrati in casa, altfel cainele ar putea muri. este o cruzime ceea ce au facut persoanele respective si nu ar merita sa pastreze in continuare catelusul… daca aveti nr de telefon al vecinului incercati sa luati legatura cu el, poate exista o persoana care sa aiba o cheie de rezerva, in caz contrar si eu sunt de acord cu spargerea usii.
mergeti la politie si luati cainele pe numele dvs si asteptati sa vina stapani apoi va pot ajuta
Cainele ar putea urla pentru ca este singur, nu neaparat pentru ca nu are mancare si apa. Nu aveti de unde sa stiti care este situatia, iar sa spargeti usa este ilegal. Nu va sfatuiesc.
Incercati sa le telefonati stapanilor,discutati situatia cu ei. Trebuie sa aiba nr lor de telefon unul dintre vecini sau administratorul blocului.