Am o catelusa in varsta de 14 ani si cateva luni. Am mers cu ea la doctor in sept 2014 la final, a facut analize de sange si ca diagnostic mi s-a spus ca are FICAT MARIT …Transaminaza de 855 , UREEA 33 …. in rest i s-a prescris vitamine pt ca cica avea imunitatea scazuta. Pt ficat marit mi s-a dat hepatosuport si mancare speciala hepatic de la royale. Asta timp de o luna…Insa la aproape o luna de tratament, m-am decis ( decizie regretata toata viata ) sa merg la alot doctor (unul pe care-l stiam de cativa ani ) asta pt ca banuiam ca e prea slab tratamentul si speram sa-i dea ceva sa-si faca efectul… ( ca simptome avea burtica umflata, marita, bea mult si des si urina des ) dar in rest repet ea era ok…mergea, manca, era vioaie etc ) Al doilea doctor a bagat-o in perfuzii (habar nu am ce i-a bagat pt ca nu dadea prea multe explicatii) si gata de atunci chinul…catelusa in urma primezi zile de perfuzii s-a inmuiat, nu putea sa manance, abia daca mergea, de baut apa se ducea sa bea ca de obicei dar statea cu boticul pe castronel pt ca era extrem de moale…a vomitat intr-una in urma primei zile de perfuzii si a doua zi cand am fost dimneata mi-a bagat-o 3 ore la perfuzii, a murit dupa o ora cand am ajuns acasa…..Deci dintr-o fetita vioaie, care manca (ce pofta avea inca) bea ea singura ca avea apa mereu schimbata etc si urina des…totusi pt ce acele perfuzii si de ce a murit in urma perfuziilor? ca imediat s-a simtit rau, a distrus-o pur si simplu….Am simtit de la inceput ca era mai bn cu un tratament cu pastile, continuam cu mancarea speciala si asta era tot ca si asa avea o varsta si nu mai putea ea sa aiba organe tinere orice i s-ar fi facut, ba dimpotriva cred ca acele perfuzii au reprezentat un tratament mult prea dur pt o catelusa cu varsta ei, cu starea ei…adica organe batrane, probl si cu inima stiute de doctor, articulatii sensibile….pfff Va rog sa-mi dati un sfat, a murit acum 3 zile si numai asta fac, incerc sa-mi dau seama de ce am ales asa gresit pt ea cand de fapt toti imi spunea ca daca tot se simte bn sa nu o chinui in zadar cu doctori etc ca multi isi urmaresc interesul financiar etc….


Din pacate acum este prea tarziu sa te gandesti la asta. Ai facut ce ai crezut ca este mai bine. Imi pare sincer rau pentru ce ti s-a intamplat..
din punctul meu de vedere ! DA! daca se simte bine , nu iti face griji !