Buna ziua,
Pe 3 noiembrie au fost preluati doi catei de la Facultatea Veterinara Spiru Haret, din bd.-ul Energeticilor. Initial au fost cinci catei care au crescut in curtea facultatii si speram ca se vor ocupa de adoptie fiind o unitate de invatamenat veterinara. Din pacate m-am inselat si regret ca nu m-am implicat mai devreme. Este o rusine ca exista Facultati Veteriare care trimit cainii la adaposturi cand ii pot da spre adoptie!
Ca urmare a unei reclamatii au chemat hingherii si am reusit sa aflu ca au fost dusi la adapostul din Bragadiru. Inca doi catei se pare ca au fugit, dar nu i-am vazut in zona, iar pe cel de-al cincilea l-am gasit lovit de masina dupa ce a fost fugarit de hingheri. Din pacate nu a mai putut fi salvat.
Am nevoie de ajutor pentru a identifica daca cei doi catei sunt acolo si de asemenea cateva poze, pentru a ma ocupa de adoptie. Din pacate nu am cum sa-i contactez deoarece nu exista un numar de telefon si nu pot ajunge in programul lor acolo (10-14 L-V). Daca exista cineva care viziteaza acest adapost sau tine legatura cu el si ma poate ajuta, va rog sa dati un semn.
Multumesc.
Anca
