Completează formularul 230 în favoarea Asociației 100% pentru mediu și transformă 3,5% din impozitul tău într-un ajutor concret pentru cauza în care crezi!
Iată câteva dintre proiectele noastre:
primaimpadurire.ro – un proiect de informare a potențialilor aplicanți la fondurile PNRR pentru împăduriri
puietiforestieri.ro – centralizează și inventariază ofertele pepinierelor silvice
primalivada.ro – campanie pentru instituirea unei scheme de ajutor de stat, „Prima livadă”
agriculturaecologica.ro – registrul producătorilor agricoli înregistrați în agricultura ecologică
produsecologic.ro – produse ecologice direct de la producători certificați
procesatori.ro – conectează fermierii cu procesatorii de legume și fructe, având ca obiectiv reducerea risipei alimentare.
colectaredeseuri.ro – informare și conectare a actorilor implicați în colectarea sepaarată a deșeurior
scoaladepuieti.ro – povestea înființării unei livezi plecând de la semințe, încurajând biodiversitatea și documentând fiecare pas
adoptiicaini.ro – platformă de adopție online a câinilor fără stăpân
adoptiipisici.ro – platformă de adopție online a pisicilor fără stăpân
pompiervoluntar.ro – pentru stingerea incendiilor de vegetație
am si eu un ciobanesc german pe care l’am dus la dresaj numa la 4 ani … din pacate sau nu stiu cum sa zic el are foarte multa personalitate si a fost destul de greu sa se supuna comenzilor dresajului dar spre surpinderea mea a invatzat “limbajul” standard insa e destul de agresiv si nu asculta la comenzi de fiecare data. deci ce vreau sa-ti spun e ca merita sa-l duci la dresaj mai ales daca e foarte prietenos si bland, cred ca o sa invete usor ceea ce i se cere.
bafta
Mai greu dar il poti dresa … daca vrei sa fie rau … enerveaza`l :)). Daca ai posibilitati financiare du`l la dresaj.
http://www.adoptiicaini.ro/dresajul-cainilor-adulti/ citeste partea asta, poate te ajuta cu ceva.
e destul de greu dar nu imposibil. consulta un specialist in asta sau vezi aici: http://www.carte-dresaj-canin.ro