Buna seara.
Am si eu o problema, la care poate puteti sa ma indrumati.
Acum o luna intr-o seara in drum spre casa am gasit in coltul strazii un om( betiv ) care incerca sa vanda un pui( metis ) de circa 6-7 saptamani. Dupa ce l-am luat tare a cui este cainele mia zis ca la gasit si vrea niste tigari pe el. L-am luat acasa si a doua zi a inceput sa se simta rau. L-am dus la vet si mia spus ca are parvoviroza iar dupa 3 zile de perfuzii( cate doua pe zi ) puiul a murit.
Acum o luna mai tarziu un prieten pleaca cu contract in UAE si vrea sa imi lase cainele lui de 2 ani sa am grija de el.
Este ok? Este vreo sansa ca acesta sa se imbolnavesca de parvoviroza?
Va multumesc
