Completează formularul 230 în favoarea Asociației 100% pentru mediu și transformă 3,5% din impozitul tău într-un ajutor concret pentru cauza în care crezi!
Iată câteva dintre proiectele noastre:
primaimpadurire.ro – un proiect de informare a potențialilor aplicanți la fondurile PNRR pentru împăduriri
puietiforestieri.ro – centralizează și inventariază ofertele pepinierelor silvice
primalivada.ro – campanie pentru instituirea unei scheme de ajutor de stat, „Prima livadă”
agriculturaecologica.ro – registrul producătorilor agricoli înregistrați în agricultura ecologică
produsecologic.ro – produse ecologice direct de la producători certificați
procesatori.ro – conectează fermierii cu procesatorii de legume și fructe, având ca obiectiv reducerea risipei alimentare.
colectaredeseuri.ro – informare și conectare a actorilor implicați în colectarea sepaarată a deșeurior
scoaladepuieti.ro – povestea înființării unei livezi plecând de la semințe, încurajând biodiversitatea și documentând fiecare pas
adoptiicaini.ro – platformă de adopție online a câinilor fără stăpân
adoptiipisici.ro – platformă de adopție online a pisicilor fără stăpân
pompiervoluntar.ro – pentru stingerea incendiilor de vegetație
din pacate incidenta acestor tumori de a fi canceroase este foarte mare (peste 50%) si de aceea e bine sa fie scoase cand sunt inca mici. de asemenea de recomanda sa o si castrezi pentru a evita total acele lactatii false in urma carora s-au format acele chisturi/tumori
eu am patit la fel cu catelusa mea si in aprilie am operat-o pt a evita un cancer si sa o pierd
dupa operatie (extirpare de tumori+castrare) medicul mi-a recomandat sa ii dau cartilaj de rechin 6 luni (perioada de risc postoperator) pt ca e un foarte bun antitumoral. deocamdata e bine.
sfatul meu este sa o operezi cat mai repede pt a evita sa se inmulteasca acele chisturi si sa fie mai rau
buna.ma confrunt cu o problema de acelasi gen.marti e propusa pentru operatie.12 ani,chiuhahua,nu a fatat niciodata,necastrata.adresa mea de mail [email protected] rog sa ma contactati.lasa-ti-mi un nr de tel sau o adresa de e-mail sa luam legatura…multumesc
Si catelusa mea a avut aceiasi problema, am incercat o gramada de tratamente dar pana la urma tot la operatie s-a ajuns. Cand am operat-o, acum vreo 2 ani, avea 15 ani si a trecut cu bine peste operatie.
daca tumorile sunt benigne si nu exista patologie asociata sau afectiuni preexistente se poate opera cu succes.fa ex histo,biochimic si hemoleucograma si in functie de asta se poate stabili.nu te speria de varsta..catelusa ta nu e chiar asa batrana… dr.rolly