Are fractura de coloana si maduva sectionata, este paralizata de la mijloc in jos…sfat ….nu vreau sa se chinuie!!!
Etichete: fractura coloana
dezvoltat de asoc. 100% pentru mediu
Susține proiectele noastre și adopțiile prin redirecționarea a 3,5% din impozitul pe venit către adoptiicaini.ro și Asociația 100% pentru mediu. Completează formularul online și ne ocupăm noi de restul!
Are fractura de coloana si maduva sectionata, este paralizata de la mijloc in jos…sfat ….nu vreau sa se chinuie!!!
Etichete: fractura coloana
Completează formularul 230 în favoarea Asociației 100% pentru mediu și transformă 3,5% din impozitul tău într-un ajutor concret pentru cauza în care crezi!
Iată câteva dintre proiectele noastre:
primaimpadurire.ro – un proiect de informare a potențialilor aplicanți la fondurile PNRR pentru împăduriri
puietiforestieri.ro – centralizează și inventariază ofertele pepinierelor silvice
primalivada.ro – campanie pentru instituirea unei scheme de ajutor de stat, „Prima livadă”
agriculturaecologica.ro – registrul producătorilor agricoli înregistrați în agricultura ecologică
produsecologic.ro – produse ecologice direct de la producători certificați
procesatori.ro – conectează fermierii cu procesatorii de legume și fructe, având ca obiectiv reducerea risipei alimentare.
colectaredeseuri.ro – informare și conectare a actorilor implicați în colectarea sepaarată a deșeurior
scoaladepuieti.ro – povestea înființării unei livezi plecând de la semințe, încurajând biodiversitatea și documentând fiecare pas
adoptiicaini.ro – platformă de adopție online a câinilor fără stăpân
adoptiipisici.ro – platformă de adopție online a pisicilor fără stăpân
pompiervoluntar.ro – pentru stingerea incendiilor de vegetație
Daca maduva spinarii e sectionata, ceea ce din pacate s-a intamplat in cazul de fata, sansele de recuperare sunt practic nule. Eu nu pot sa iti sugerez o decizie. Ar fi bine sa discuti cu medicul si sa faci ce e mai bine pentru catelusa. Daca sufera, daca are incontinenta (adica daca nu se mai poate abtine si isi face nevoile involuntar), eutanasierea, cu parere de rau o spun, este de luat in considerare. Dar, repet, discuta toate aceste lucruri cu medicul si cere-i o parere sincera. :(
Nu ma pricep,dar nu o omori.Mai las-o sa vezi cum reactioneza la un tratament sau ceva.
Medicii toti zic sa ii adormi cand au coloana rupta. Acum tu stii, iubirea poate fi infinita si miraculoasa, incearca sa consulti medicii cei mai buni din tara si daca nu, am auzit ca in Ungaria si Austria, ELvetia se fac minuni pentru cazuri de genul.
Mult succes si Dumnezeu sa va ajute!
am avut un catel pana de curand , cu 2 zile inainte de paste , a dat masina peste el , a murit imediat. Ma bucur k nu a trebuit sa se chinuie , dar sufar k nu mai este….. in urma cu 3 ani a avut o problema de sanatate am fost cu el la diverite cabinete , nu imi spuneau nimic decat k trebuie sa il eutanasieze k nu mai are sanse, dar a avut . am fost cu el la facultate si dupa 1 luna de chin cu tratament , si-a revenit . Doctorul mi-a spus k are sanse 20% sa traiasca . dar a avut vointa sa traiasca pana acum 3 zile cand un dobitaoc a trecut cu masina peste el , de parca iera o harie. sfatul meu este sa faci cum iti spune sufletul !
mai bine pentru ea ar fi s-o eutanasiezi