Esti iubitor de caini doar pentru ca ii arunci niste resturi de mancare, ocazional?
Etichete: iubitor animale
dezvoltat de asoc. 100% pentru mediu
Susține proiectele noastre și adopțiile prin redirecționarea a 3,5% din impozitul pe venit către adoptiicaini.ro și Asociația 100% pentru mediu. Completează formularul online și ne ocupăm noi de restul!
Esti iubitor de caini doar pentru ca ii arunci niste resturi de mancare, ocazional?
Etichete: iubitor animale
Completează formularul 230 în favoarea Asociației 100% pentru mediu și transformă 3,5% din impozitul tău într-un ajutor concret pentru cauza în care crezi!
Iată câteva dintre proiectele noastre:
primaimpadurire.ro – un proiect de informare a potențialilor aplicanți la fondurile PNRR pentru împăduriri
puietiforestieri.ro – centralizează și inventariază ofertele pepinierelor silvice
primalivada.ro – campanie pentru instituirea unei scheme de ajutor de stat, „Prima livadă”
agriculturaecologica.ro – registrul producătorilor agricoli înregistrați în agricultura ecologică
produsecologic.ro – produse ecologice direct de la producători certificați
procesatori.ro – conectează fermierii cu procesatorii de legume și fructe, având ca obiectiv reducerea risipei alimentare.
colectaredeseuri.ro – informare și conectare a actorilor implicați în colectarea sepaarată a deșeurior
scoaladepuieti.ro – povestea înființării unei livezi plecând de la semințe, încurajând biodiversitatea și documentând fiecare pas
adoptiicaini.ro – platformă de adopție online a câinilor fără stăpân
adoptiipisici.ro – platformă de adopție online a pisicilor fără stăpân
pompiervoluntar.ro – pentru stingerea incendiilor de vegetație
Eu una nu ma consider asa,dar tu cum esti?
depinde daca te referi la cainii pe care ii intalnesti din cand in cand pe strada,da.dar daca vorbesti de cei care au caini acasa si-si aduc aminte de ei din cand in cand ,nu.pentru asta esti doar posesor sau obiect care nu gandeste ca odata ce i-ai luat trebuie sa le asiguri macar strictul necesar de hrana.
Eu cred ca este o intrebare capcana specifica unui inapoiat de genul celor care acuza si cer iubitorilor de animale sa ia cainii acasa.
Sa vedem daca va raspunde si va specifica scopul acestei intrebari.
Sper sa ma insel, insa daca e adevarat va spun fetelor ca va pierdeti timpul si va “injositi” raspunzandu-i unui astfel de specimen.
Nu stiu ce scop are intrebarea, dar daca ii dai de mancare unui caine pe care il intalnesti pe strada, cred ca poti sa te consideri un iubitor de caini. Ce ma supara pe mine este ca intr-adevar sunt destule persoane care au caini in fata blocului, ii hranesc regulat, dar refuza sa ii sterilizeze, sa ii vaccineze, sa ii ia acasa sau macar sa incerce sa ii plaseze, ca sa nu ii mai expuna pericolelor strazii.
Nu vorbesc despre cei care deja au cativa caini in casa, ci despre cei care nu au niciunul, in schimb ii hranesc pe cei din fata blocului. Dar nu vor caine in casa. Eu nu ii pot numi pe acestia iubitori de caini. Daca tot vrei sa faci o treaba, trebuie sa o faci ca lumea.