Pe Sos.Viilor ff aproape de Fabrica de Ciocolata din Bucuresti, intr-o curte parasita sunt mai multi caini, eu am observat 4 ff slabi, tristi, hraniti cu paine de niste cetateni arabi de la un restaurant sau macelarie din apropiere care le arunca painea peste gard, iar apa de baut le-o toarna prin niste *jgheaburi* din cartoan de la cutii in niste galeti puse la gard .Asa-zisele jgheaburi sunt introduse printre zabrelele gardului. Este o suferinta pe acesti caini inimaginabila. Cei ce se ocupa de protectia acestor patrupede poate vor fi sesizate. Stiu ca nu aici trebuia sa semnalez faptul relatat dar am incercat sa telefonez insa nu a raspuns nimeni. Poate incercati dv. si desigur sa si reusiti. Aceasta ar fi necesar si suficient pentru bietii caini.
