In urma cu trei saptamani am gasit patru catelusi pe camp cu cordonul crud, care s-a uscat a doua zi, deci ei aveau maxim 24 de ore cand I-am gasit. doi dintre ei au murit in primele zile. M-am implicat foarte mult in crestereacelorlalti doi, le-am luat lapte praf, un biberon soecial pt catei sugari, le puneam bidoane cu apa calda intr-o cutie de carton, iar deasupra prosoape, ii stimulam la fund dupa fiecare masa ca sa faca lipsa mica si mare, m-am documentat de pe net si de la vet cu tot ce trebuia sa fac sa inlocuiesc lipsa mamei lor, ma trezeam si noaptea de doua-trei ori, sa le dau sa manance si chiar am pus suflet si am facut-o cu drag. Alma era cea mai frumoasa, zdravana si plina de viata dintre ei. In urma cu cateva zile ea se simtea rau, nu manca nu avea energie, respira foarte greu, am mers la vet, a consultat-o, a ascultat-o la plamani, diacnostic-pneumonie. I-a dat tratament Clamoxil, pneumoguard, vitamine toate injectabile si glucoza 5ml. dupa vre-o doua ore catelusa care avea, repet nici trei saptamani de cand s-a nascut a prins viata, manca, avea energie, am vazut pe ea ca ii este bine, dar vet-ul a zis sa vin si a doua zi sa ii faca inca o data ca este mai bine. a doua zi I-a repetat acelasi tratament dar colegul vet-ului care a diagnosticat-o si care I-a facut prima data, iar dupa cateva ore de la a doua tura de tratamebt Alma facea spume la gura, schelalaia, cand o ridicam, era ca si lesinata, abia mai respira, iar dimineata urmatoare Alma a murit. as vrea sa stiu ce anume a omorat-o pe Alma? nu trebuia sa ii faca, probabil de doua ori aceste injectii? nu I le-a administrat corect vet-ul care l-a inlocuit pe primul? fiindca repet dupa prima tura a inceput sa se simta bine, vreau sa ma ajutati sa gasesc raspunsul, vreu sa stiu ce anume a omorat-o pe Alma? fiindca era o catelusa zdravana si avea drepul la VIATA si I-as fi oferit o viata foarte frumoasa cu multa iubire. va rog sa ma ajutati sa gasesc raspunsul. Va multumesc din suflet anticipat!
