Am doi motanei de aproximativ 4 luni. Inca nu i-am sterilizat sau deparazitat. unul dintre ei nu cred ca se simte bine.alaltaieri i-am dat conserva de peste (sardine in ulei , dar am stors uleiul si nu este prima data cand i dau asa ceva) la aproximativ jumatate de ora a vomitat (fara par , doar pestele putin digerat). ieri a mancat normal conserva , pliculet,granule, ce mananca de obicei,este activ se joaca totul normal si dupamasa a inceput iar sa vomite dar de data asta a dat afara o crema maro(probabil pentru ca tocmai mancase carnita la pliculet) poi dupa 10 min iar a vomitat si dupa 10 min iar si iar un lichid alb spre transparent ca o sliva mucoasa. s-a linistit , iar azi-noapte a vomitat cred ca de cel putin 10 ori acelasi lichid mucos tot mergea sa bea apa si vomita. de pe la 6 dim nu i-am mai lasat acces la apa sau mancare si nu a mai vomitat ba chiar e foarte energic si se joca cu fratele lui nu miauna ca si cum nu ar fi avut nimica. eu locuiesc in germania si nu am posibilitatea sa-l duc la veterinar decat luni. ajutati-ma va rog si spuneti-mi ce sa fac, sa nui mai dau apa sau mancare sau…. credeti ca e ceva grav?

