In zona in care stau in Cluj,Manastur, langa padure, erau cativa catei comunitari vaccinati sterilizati si cu clips de identificare in ureche.Erau de cativa ani in zona respectiva, hraniti si ingrijiti de proprietarii de animale si de catre studenti, in schimb ii deranjau “groaznic” fiindca latrau pe batranii rau-voitori- drept urmare s-a pornit o ampla campanie impotriva lor, in fiecare zi a sosit masina ecarisajului si i-a ridicat pe toti.Partea proasta este ca acestia nu mai pot fi returnati in teritoriu, iar viitorul lor la Centrul de Ecarisaj este unul incert.Poate ca domnul Boc vrea sa isi faca ceva campanie pozand in marele gospodar????In timp, lasati acolo, oamenii vor uita de ei si probabil se va inventa o epidemie de ceva spre a putea fi eutanasiati la gramada.Pacat.
