2 Iul 2010

Intrebari si raspunsuri »

Catelul vomita dupa ce i-am dat pastilele pentru deparazitare

Am o problema cu un catelus rasa vaszla maghiar de 1 luna si o saptamana. I-am administrat 2 pastile pentru deparazitare la interval de o zi iar acum are efecte adverse: vomita, are dearee, spume la gura. Ce credeti ca as putea sa ii mai fac? I-am mai dat metroclopramid si bors taranesc.



3 raspunsuri
Marius Munteanu 2 iulie 2010 la 5:27 pm

Nu ai specificat medicamentul. Din cate stiu eu, deparazitarea interna nu se face la interval de o zi, ci la doua saptamani. E foarte posibil sa fie vorba de supradozare.
Ce e de facut? Te duci rapid cu el la medicul veterinar si ii ceri sfatul.

e clar daca nu sti ce caine ai e grav, ce sa mai discutam de medicamente?! nu cumva vroiai sa spui VIZSLA MAGHIARA? bravo…stai jos 4(patru).

sau magyar vizsla?

Esti ecologist, eco-friendly sau fan Captain Planet? Atunci urmareste recomandarile EcoMagazin pe Facebook sau aboneaza-te la newsletter. EcoMagazin.ro promoveaza activ practicile ecologice si campaniile societatii civile inca din 2007.