buna ziua, locuiesc in zona Alexandru cel Bun, mai precis statia Minerva unde este un bloc dezafectat ,unde mai poposesc oameni ai strazii.acolo isi depoziteaza diverse lucruri culese de pe la gunoaie.ptr paza lor foslosesc 2 ciini,unul adult si unul puiut.nu ar fi asta probl ci faptul k ii tin legati, acolo unde misuna sobolani, nu ii hranesc si nu primesc apa pe caldura asta. stau asa zile intregi si scheauna intr una.o perioada eu le am dus apa si mincare riscind evident sa fiu atacata.am trecut insa peste frica ptr k mi se rupea inima ptr ei.nimeni nu a luat vreo masura sau atitudine.dar nu putem sa ne miram stiind in ce tara a indiferentei traim.probl e k de o sapt “propietarul” adik gunoierul ala a inchis accesul spre ei si nu pot sa le mai duc nimic.va rog sa faceti ceva sa ii putem salva din infernul ala.am sa incerc sa fac o sesizare si la politia comunitara k ei asa numai dak le scrii vin, k nu e datoria lor sa patruleze in cartier si sa vada ce se intimpla.dar ii tine ocupati dl primar de aia.va multumesc din suflet, doina ciobanu jescu 0745/843420.ma puteti contacta sa va indrum si sa va conduc la locul respectiv
