Buna ziua am un catel femela labrador si are problema la labuta stanga spate schiopateaza cand alearga mult, daca o duc la curte si acolo nu alearga foarte mult nu o doare dar azi dimineata m-a speriat foarte tare din cauza ca era intinsa pe jos nemaiputand sa se ridice cu labuta, noroc ca am avut unguient in casa am uns-o sotul meu, a masat-o, i-a tras labuta si si-a revenit dar nu e normal….spuneti-mi va rog ce sa fac sa fie bine…..

Buna ziua.
Un veterinar ce zice ? Ar fi cazul de facut o radiografie.
Pot fi probleme cu ligamentele, durerile labutei (daca nu este intepata faca a se vedea ceva) pot proveni de la unghii, pernite, cot, articulatii, sold…. si chiar de la lipsa de minerale, vitamine si calciu. Greu des pus pe calculator.
Multa sanatate.