la cine pot apela sa coboare un pui de pisica dintr un copac f inalt ,sta si miauna de 2 zile acolo ,mentionez ca am sunat la pompieri si mi au spus ca nu e treaba lor ,,deci o lasam sa moara ???? daca nu era asa inalt gaseam o solutie ne am catarat pe scari dar tot nu ajungem la ea ,,,ti se rupe sufletul miauna intr una ,,,nu este a mea e de pe strada ,,dar nu conteaza ,,e un suflet

Incercati sa o amagiti cu o bucatica de carne. De obicei ele pot sa coboare si singure dar le e frica. Este de datoria pompierilor sa o coboare dar in Romania nimic nu mai conteaza. Intrebati la politie ei poate pot sa va indrume.
Incercati si aici
http://www.protectiaanimalelor.org/grupuri/arad/