In jud. Dambovita, intr-un sat aflat la 120 km de Bucuresti am o curte in care nu locuieste nimeni dar stau doi catei. Din cand in cand merg la tara si ii hranesc, se bucura enorm, dar niciodata nu se apropie prea mult ca sa ii pot mangaia. Acum am decoperit ca unul dintre ei are o sarma agatata deasupra cozii si infipta in spate. S-a umflat locul, a mai slabit si este si mult mai fricos ca inainte, (la farfuria cu mancare vine doar daca ma ascund), probabil l-a traumatizat cineva. Poate imi dati un sfat sau ma puteti ajuta cumva sa il scap de necaz. Multumesc!

Buna ziua!
Nu stiu daca va va raspunde cineva aici.
Ati facut cumva si o postare pe facebook care sa poata fi distribuita si pe grupurile relevante pentru salvarea animalelor, poate va ajuta cineva din zona?